VIRTUÁLNÍ ZÁVOD ŠLAJZA

O ZÁVODĚ

VIRTUÁLNÍ ZÁVOD ŠLAJZA
ZAPOJ SE DO VIRTUÁLNÍHO ZÁVODU NA BĚŽECKÉM OKRUHU ŠLAJZA
PROBĚHNI MĚŘENÝM ÚSEKEM TZV. SEGMENTEM S APLIKACÍ STRAVA

DÉLKA OKRUHU A MĚŘENÉHO ÚSEKU JE 1,5 KM

> Interaktivní mapa trasy <

Segment začíná a končí u úvodního ukazatele.

> Vzorový záznam aktivity a proběhnutí segmentem <

JAK NA TO?

1. Stáhněte si na svém mobilním marketu aplikaci Strava
2. Vytvořte si uživatelský účet
3. Zapněte GPS a v aplikaci záznam aktivity
4. proběhněte daným úsekem
5. Po ukončení aktivity se Vám při zobrazení podrobností objeví, že jste proběhli úsekem Šlajza, kde uvidíte svůj čas a můžete porovnat své výkony s ostatními.
Aplikace nabízií porovnání s těmi nejlepšími. V případě, že chcete vidět všechny, kteří segment proběhli, tak si musíte zaplatit prémiovou verzi. Jinak si zapiště svůj čas a porovnejte se se svými známými případně s koordinatorem mobility, kde jeho čas byl: 6 minut a 48 sekund

Do aplikace se lze přihlásit i přes webové rozhraní, kde pod pod záložkou Explore > Segment explore najdete na mapě na severu Kroměříže v oblasti Šlajzy nově vytyčený segment s názvem Šlajza
Více na: www.strava.com

APLIKACE STRAVA A MĚŘENÉ ÚSEKY (SEGMENTY)

Napadají vás v souvislosti se slovem Strava spíše myšlenky na jídlo než na sportování? Název aplikace však pochází ze švédského slovesa sträva, které označuje usilování či snažení. V tomto případě jde o snahu o co nejlepší běžecký či cyklistický sportovní výkon, který si díky Stravě můžete snadno, rychle a přehledně porovnat s ostatními – v placené verzi dokonce v reálném čase!

Co vše Strava nabízí? Aplikace Strava slouží především k záznamu a analýze běžeckých a cyklistických sportovních výkonů. Přímo v terénu umožňuje sledovat nejen uražený čas či vzdálenost a tempo běhu nebo jízdy, ale i podrobnou mapu trasy. Po sportovním výkonu pak nabízí jeho detailní analýzu a přehledně zpracované statistiky. Kromě toho najdete v aplikaci řadu užitečných funkcí, jako je například oblíbená teplotní mapa s barevnou škálou. Ta umožňuje vyhledat nejvhodnější terén ke sportovním aktivitám i v neznámé lokalitě, protože přehledně zobrazuje místa, na kterých uživatelé nejčastěji běhají nebo jezdí na kole. Aplikace myslí i na sociální sítě, takže ji lze snadno propojit s Facebookem nebo sdílet přímo během sportovní aktivity fotografie pořízené na trase na Instagramu.

Segmenty – měřené úseky

Velmi oblíbenou funkcí Stravy je možnost porovnávat sportovní výkony s dalšími uživateli ve vybraných úsecích trasy, které aplikace označuje jako segmenty. Pro každý z nich jsou ve Stravě k dispozici podrobné žebříčky rychlostí, díky nimž se snadno můžete srovnat s ostatními běžci či cyklisty nebo překonávat svoje vlastní rekordy. Segmenty do aplikace nahrávají přímo uživatelé, takže se často jedná o zajímavé či náročné úseky, jako je například strmá cesta do kopce. Pokud se vám na některém z nich povede překonat rekord, upozorní vás na vaše prvenství Strava e-mailem.

Kontakt